Kurslokalen Beda

den . Träffar: 517

Vårterminen 2020 startar vi i vår nya lokal Beda, Marklandsgatan 49 i Göteborg. Nordengården har gjort sitt och de senaste halvåret har vi letat en lämplig lokal för föreningens kurs och supportverksamhet. Efter ett tips från en av våra medlemmar fastnade vi för Beda.

Beda fyller med råge våra krav på en funktionell kurslokal. Här finns egentligen allt man kan önska. En multiflexibel kurslokal med harmonisk inredning. En möjligheternas kurs/supportlokal med nyinköpta bord där man själv väljer om man vill ha en traditionell mötesmiljö med u-bord, öar eller vill använda sig av ett öppet landskap där diskussion och öppenhet syrar genom rummet.

Audiovisuell utrustning för den kräsne kursdeltagaren/handledaren. Bekväm och rogivande sittgrupp för våra viktiga fikastunder tillsammans. Eller varför inte kreativa IT-möten.

Självklart tar vi med oss våra egna datorer från Nordengården. Inklusive hjärtstartaren.